No comments yet

Pazartesi Etkinliği- 23 Mart

Gola Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği
Pazartesi Etkinliği
23 Mart Pazartesi
Sunum ve Söyleşi : 
Uluslararası Alanda Kültürel Çalışmalara Dair
      San Francisco Dünya Müzik Festivali’nin kurucularindan ve yönetmenlerinden ve Yeşil Yayla Festivali’nin danışmanlarından Kutay Derin Kugay ABD’de Door Dog Music Productions kurumu ve 20 senedir San Francisco’da gerçekleştirdiği “dünya müziği” radyo kültürel çalışmalarının deneyimi ekseninde Gola’da bir sunum gerçekleştirecek.
DDMP yaptığı çalışmalarla kültürel, sosyal, politik ve ekonomik sebeplerle tarihsel olarak temsil edilme fırsatı bulamamış müzisyen, artist ve kompozitörlere bir temsiliyet alanı sağlarken bu  geleneksel kültürlerin farklı insanlara ulaşmasını sağlıyor. Eğitim ve performansın iç içe geçtiği bu çalışmalarda, çocuk ve gençlik eğitimleri ile bu anlayışın nesillere aktarılmasına, azınıklara ve kadın sanatçılara öncelik tanıyor. San Francisco Müzik Festivali’nde farklı kültürel yapılardan gelen sanatçıların tamamen geleneksel motiflerini koruyarak sergiledikleri performanslarlarla, farklı kültürel zenginlikler müzik üzerinden bir araya geliyor; sonuç olarak ortaya yeni ve çağdaş bir ürün çıkıyor.
Kutay Kugay genelde dünya kültürlerinin saygı ve takdirle sahnelendirilmesine ve bu çalışmaları yaparken projelerin hazırlanması ve insanlara aktarımı sürecinde edindiği deneyimleri ve gözlemlerini bizlerle paylaşacak. Sunumda bu deneyimlerin, örneklerle Laz kültürüne yansıma olanakları ve söyleşi şeklinde kültürel çalışma olanakları görüşülecek.
Soyleşi’de bir de DVD gosterimi yapılacak.
Saat: 19.00- 21.00
Yer: GOLA KÜLTÜR SANAT VE EKOLOJİ DERNEĞİ
Adres: Şehit Muhtar Mah. Bekar Sok. No: 20 Kat: 2 Daire: 6 BEYOĞLU / İST
( İstiklal Caddesine meydandan girişte sağdan ikinci sokak)
Yer sıkıntısı yaşamamanız için rezervasyon yaptırmanız rica olunur!
Tel: 0212 293 19 94
       0538 921 10 96
            www.golader.org / www.yaylafest.org

Post a comment