No comments yet

Pazartesi Etkinliği- 20 Nisan

GOLA KÜLTÜR, SANAT ve EKOLOJİ DERNEĞİ

Pazartesi Etkinliği

20 Nisan Pazartesi


Denizhan Özer ile söyleşi ve film gösterimi

Gola’da Hopa’lı sanatçı ve küratör Denizhan Özer ile düzenleyeceğimiz Pazartesi Etkinliğine bekliyoruz!

Son Dakika Konuşmaları/ Last minute Talks

Filmde 4 jenerasyonun (Cocuklar, Baba, Hala ve Babaanne) birbirleri ile olan diyalog ve diyalogsuzlugu irdelenmektedir. Eski jenerasyonun Lazca ve yeni jenerasyonun Türkçe konuşması sırasında arada kalan orta jenerasyonun, bunlar arasındaki diyaloga tercüman olmasının traji komik hikayesi ev içinde anlatılmaktadır. Yönetmenin Hopa Bucak mahallesindeki halasının evinde çekilen filmin arka planında Lazların yaşadığı coğrafya diğer ekranda ayrıca gösterilmektedir.

Daha önce Londra, Paris, Berlin’de önemli sanat merkezlerinde; İstanbul’da da Akbank Sanat Merkezinde gosterilen film 35 dakika olup, Müzigi Lela Wurwumia’ya aittir.

Aktor / The Actor
İngilterede yaşayan Kahraman Maraş’lı bir mültecinin kendi hayat hikayesini kısaca anlatmasıyla ilgili traji komik bir yapımdır. Daha once hayatında tiyatroya bile gitmemiş olan bu kişinin gösterdiği oyunculuk takdir edilecek düzeydedir. 18 dakikalik  bu film İngiltedeki Türkiyeli göçmenlerin hayatı ile ilgili ilginç ip uçlari vermektedir.

Denizhan Özer
1962 yılında doğan Denizhan ÖZER, Artvin – Hopalı’dır . 1986 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında tiyatro ve müzikle ilgilendi. Master Eğitimini American University Of London’da tamamlayan sanatçı Bufsad Fotoğraf Derneği Kurucusu. 1987 İspanya’da arkeolojik kazılara katılan Özer, 1989 Londra Meydan Tiyatrosu’nu kurdu ve birçok oyun yazdı ve yönetti. 1995 Rainbow Arts Centre Kurucu Üyesi (Londra), 1996 Turquoise Arts Grup Kurucu Üyesi (Londra) ve 1996 T-union Sanat Grubunun Kurucu Üyesidir.  Ocak 2000-2004 yılları arasında Londra Arcola Galerisi’nin direktörlüğünü yaptı.  2004 yılında Karşı Sanat Çalışmaları’nda çalışmaya başladı. Ocak 2007’de uluslar arası alanda çalışmalar yapan Koridoor Çağdaş Sanat programlarını kurdu.

1982 yılından beri bir çok kişisel sergiye imza atan, ulusal ve uluslararası sergilerde  yer alan sanatçı, 1998 yılından itibaren sanat çalışmalarının yanı sıra küratörlükde yapmaktadır. Şimdiye kadar birçok performans, multimedya ve saydam gösterileri yapıp; konferans söyleşi ve sempozyumlara katıldı, yazıları birçok sanat dergisi ve gazetelerde yayınlandı.
Saat: 19.00- 21.00
Yer: GOLA KÜLTÜR SANAT VE EKOLOJİ DERNEĞİ
Adres: Şehit Muhtar Mah. Bekar Sok. No: 20 Kat: 2 Daire: 6 BEYOĞLU / İST
( İstiklal Caddesine meydandan girişte sağdan ikinci sokak)
Yer sıkıntısı yaşamamanız için rezervasyon yaptırmanız rica olunur!
Tel: 0212 293 19 94
0538 921 10 96
Email: golader@gmail. com
www.golader. org / www.yaylafest. org

Post a comment