Hayır, festivale şehir dışından turumuz yok. Doğu Karadeniz turları düzenleyen acentalar var. Sayıca fazla olan gruplara, bu kurumlarla irtibata geçmelerini öneriyoruz.
Festivale katılım ücretli değildir. Festivalin bazı etkinlikleri rezervasyonlu olabilir lütfen program için web adreslerimizi takip edin.

www.yaylafest.org adresinin ‘PROGRAM’ kısmında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kamp kurmak için festival alanlarımıza yakın noktalar var. Tüm sorumluluk kampçıların olmak koşuluyla, kamp alanları gösterilecektir. Bu noktalar için bize yazın. Çadır alanlarından festival alanlarına araç organizasyonuna destek vereceğiz.
Festival programına internet sitemizin ‘PROGRAM’ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Kamp kurmak istemeniz halinde çadır, uyku tulumu, mat, fener, güneş kremi bunun dışında mutlaka yağmurluk, yürüyüşe ve yağışa uygun spor ayakkabı, değişken yayla havasına uygun ince ve kalın giysiler ve kişisel ihtiyaçlarınız. Doğa yürüyüşleri için uzun pantolon almayı unutmayın.
Açık havada yapılacak etkinlikler için gün boyunca ambulans hazır bulunacaktır.
Emniyet birimlerine gerekli tüm başvurular yapılmıştır. Yetkililer tarafından festival alanının güvenliği sağlanacaktır.
Bu sene festival alanlarımız yüksek köylerde olacağı için ara ara telefon hatları kesilebilir. Bu gibi durumlarda telefon ihtiyacınızı köy bakkalının ankesörlü telefonunu kullanarak giderebilirsiniz.
Doğu Karadeniz Bölgesi’nde konaklama yeni gelişmeye başlayan bir durumdadır. Elbette ki; Ayder Yaylası turizm potansiyeli olan bir bölgedir. Bünyesinde çeşitli otel ve pansiyonlar bulundurmaktadır. Mesafe biraz uzak olmakla beraber; Ayder’den festival alanına gidip gelebilirsiniz (kendi imkânlarınızla).
Ayrıca; ilçe merkezlerinde oteller ve öğretmenevleri bulunmaktadır. Bizlere yazanlara rezervasyon desteği veriyoruz.

KONAKLAMA ve ULAŞIM bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kamp için önerilen alanlara yakın tesislerde tuvaletler bulunmaktadır.
Festival alanında geleneksel yiyeceklerin satışa sunulacağı stantlarımız olacaktır. Dilerseniz ilçe merkezlerinden yiyecek alışverişinizi kendiniz de yapabilirsiniz. İçecek su için doğal su pınarlarından da faydalanabilirsiniz.
Yağmur bölgenin günlük hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Dolayısıyla çok şiddetli bir hava muhalefeti olmadıkça festivalin iptal olması söz konusu değildir.

Yağmurluk ve yağmura dayanıklı ayakkabı ihtiyacını güncelleyelim…

Festival alanlarına ilçe merkezlerinden araçlar kaldırılacaktır. Bu merkezler festival tarihine yakın günlerde netleşip internet sitemizde duyurulacaktır. Ayrıca yörede ilçe belediyeleri anonslar yapacaktır. Katılımcılar kendi ücretlerini karşılayacaklar organizasyonunu ise bizler yapacağız.
Dünyada yok olma tehlikesi ile karşı karşıya doğal ve kültürel mirasa dikkat çekmek; bu değerlere sahip nadir alanlardan olan Karadeniz yaylalarından ve dağlarından tüm dünyayı haberdar etmektir. Festivalin oluşum ve amaçları ile ilgili genel bilgiye internet sitemizin ‘HAKKIMIZDA’ bölümünden ulaşabilirsiniz.
Festival süresince çalışacak sorumluluk sahibi ve güvenilir gönüllülere ihtiyaç olacaktır. İletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Gönüllülerimizin bölgeden olması tercih sebebimizdir. Bölgemiz uzak olduğu için, ulaşım oldukça maliyetli…