No comments yet

DEDİ Kİ:…Nalan Başaran

“Sevgili Gola’lılar ve Gola ruhu taşıyanlar, festivale ilk katılımımdı ve memleketime gidiş tarihimi ona göre ayarlamıştım; ne güzel yapmışım.
Memleketimi daha bilinçli ve görmediğim yerleriyle birlikte dolaşabildim, çevre bilinci sağlamak için hocanın (Doç. Dr. Tanay Sıdkı Uyar) bölge yaşayanları ve bizimle yaptığı sade ve dopdolu sohbetleri dinleyebildim, horonu ustalarının önderliğinde doyasıya oynadım, onları dinleme fırsatını buldum, müziğimizi, atmaları bilmediğim örnekleriyle dinledim, çok sevdiğim Neşet Ertaş’la canlı canlı ilk kez memleketimde buluştum (altım çamur, üstüm yağmur, yine de gönlümüz hoş idi), dereye girdim, balık yedim…Daha ne olsun ki…
Emeği geçen herkesin yüreğine bileğine sağlık…Daha da güzellerinin yapılacağını da biliyorum, inanıyorum.Bu güzel enerjinin hayatla buluştuğunu görmek beni heyecanlandırdı, sizinleyim, beraberim…Bunu diyebiliyor olmaktan da ayrıca mutluyum. Paylaşan herkese sevgilerimi yolluyorum. Başka güzel paylaşımlarda birlikte olmak ve hak ettiklerimize kavuşmak dileklerimle…”
Nalan Başaran
İstanbul

Post a comment